5 najlepszych noclegów na Islandii

Przez większość wyjazdu spaliśmy w „dzikich” miejscówkach w namiocie. Kilka razy trafiliśmy na camping, ale zdecydowanie to nie było to czego szukaliśmy.

Śpiąc na dziko zazwyczaj (bo nie zawsze) jest cicho i spokojnie. Nikt Ci nie przeszkadza. Piękno otaczającej Cię natury jest przeznaczone tylko dla Ciebie i nikt nie może Ci zabrać satysfakcji z tej pięknej chwili.

5 najlepszych miejscówek

(kolejność chronologiczna)

1.Jezioro Laugarvatn

Nasz drugi nocleg i od razu trafiamy na piękne miejsce. Z jednej strony ogromne, potężne góry, a z drugiej ciche i spokojne jezioro. Jakieś 300 m. od namiotu widzimy unoszącą się parę z gorących źródeł. Ah, piękny nocleg ! 🙂

dsc05862

2.Opuszczony basen

Jeszcze przed wyjazdem wiedziałem, że chcę spędzić tu noc. Do basenu najpierw trzeba dojechać 4 km drogą szutrową, a następnie przejść 1,5 km pieszo. W nocy gorący basen jest do naszej dyspozycji. Otaczają nas piękne góry dookoła doliny.

dsc06007

3.Czoło lodowca Vatnajokull

Jeden z najzimniejszych noclegów podczas wyjazdu, ale dla takich widoków warto było. Nic nie jest w stanie przebić pobudki przed czołem największego lodowca w Europie (no może Preikestolen w Norwegii)

dsc06061

4.Jezioro Myvatn

Jezioro Myvatn znajduje się na terenie parku narodowego dlatego nocleg na dziko jest zakazany. Odeszliśmy kilkaset metrów za granicę parku i rozbiliśmy namiot. Równie pięknie 🙂

dsc06221 dsc06226

5.Gorące źródła Hveragerdi

Spanie w górach zawsze jest fajne. Szczególnie, gdy obok płynie gorąca rzeka, w której można się z rana wykąpać bez obecności tłumów turystów.

dsc06453

 

A jakie były Wasze najlepsze noclegi w namiocie? 🙂

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *