Czego nie mówią wam podróżnicy?

Osoby podróżujące bardzo często dzielą się swoimi wrażeniami. Zakładają: bloga, fanpage, instagram, snapa i tak dalej. Często widzimy zdjęcia, filmy, poradniki, spontaniczne historie. Zazwyczaj wszystko jest piękne i kolorowe. Czy czegoś wam nie brakuje?

Podczas wyprawy nie wszystko jest tak piękne jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wiele razy zdarza się, że napotykamy przeszkody, które w danym momencie są dla nas po prostu trudne i nieprzyjemne.

 

1. Rozładowująca się bateria w telefonie

Kiedyś na jednym ładowaniu telefon mógł działać przez 4 dni, dzisiaj starcza nam na 1, maksymalnie 2. Jest to bardzo męczące, ponieważ telefon służy do wielu czynności. M.in. jako źródło internetu, aparat, notatnik i przede wszystkim mapa. Jest jednak wiele sposobów na walkę z rozładowującą się baterią. Np. powerbank, solar battery albo wtyczka usb 24V.

 

2. Zimno

Podczas podróży jedną z najbardziej nieprzyjemnych dolegliwości może być przemarznięcie. Gdy przemokniemy, a nasze rzeczy będą wilgotne nie mamy jak się ogrzać. Często można schować się na stacji i wypić herbatę, jednak nigdy nie zastąpi to kanapy z kocykiem w domu.

2015-08-08 09.02.44

 

3. Brak łącza

Podróżnicy też są uzależnieni od internetu. Co prawda w trochę innym tego słowa znaczeniu. Ja np. używam go, aby znaleźć niektóre atrakcje w mieście, żeby skontaktować się z hostem albo, żeby zaplanować trasę. Wielokrotnie zdarzyło się, że chodziłem po mieście szukając darmowego hotspota przez ponad godzinę! W niektórych częściach świata jest to bardzo trudne.

 

4. Opóźnienia

Zdarzyło Ci się kiedyś czekać na opóźniony pociąg? Jeżeli tak to pewnie wiesz jak bardzo jest to uciążliwe. Opóźnienia pociągów to standard w naszym kraju, ale za granicą też nie jest to niczym nadzwyczajnym. Podobnie ma się sprawa na lotnisku. Czekając na samolot nie mamy co ze sobą zrobić przez co jesteśmy skazani na nudę.

2015-12-04 04.31.12

 

5. Wyjście ze strefy komfortu

Po pewnym czasie można się do tego przyzwyczaić i nie jest to czymś nadzwyczajnym. Jednak początkujący wielokrotnie mają z tym problem. Nie każdy zagada do kierowcy tak na zawołanie. Czasem trzeba prosić ludzi o porady, pomoc. Nie dla wszystkich jest to łatwe.

6. Czekanie na autostop

Często zdarza się, że musimy czekać w deszczu. Jest chłodno albo nam świeci słońce. Kiedyś wyjeżdżałem z Wilna przez ponad 3 godziny i nikt nie chciał mnie zabrać. Byłem mokry i czułem się beznadziejnie. Nawet gdy warunki atmosferyczne są w porządku, czekanie kilku godzin nie sprawia frajdy.

IMG_6954

Najśmieszniejsze jest to, że gdy wracam do domu i przeglądam zdjęcia, to zawsze śmieje się z tych sytuacji i dobrze je wspominam. Gdy napotykamy przeszkody często dopadają nas małe kryzysy. Ważna jest pogoda ducha i odpowiednie, optymistyczne podejście.

Nie bój się, podróżuj!

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *