Dlaczego wolisz wyjechać za granice niż podróżować po Polsce?

Rzadko słyszę znajomych chwalących się wyjazdem w Góry Stołowe, na Roztoczę, albo w jakiekolwiek inne miejsce w naszym kraju. Za to, bardzo często widzę fotki z wycieczek do Hiszpanii, Norwegii, Egiptu. Ogólnie za granicę. Też to zauważyłeś?

Dlaczego wolimy wyjeżdżać do innego kraju niż odkrywać piękno Polski? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.

W dużej mierze zawdzięczamy to kompleksom. Pewnie niejednokrotnie spotkałeś się z opinią jaki dobrobyt panuje w Europie Zachodniej, albo USA. Wszyscy jarają się stanami. Wyjazd do Australii to marzenie połowy ludzi na świecie. Podejrzewam, że w większości wypadków oprócz Opery w Sydney, Ulurulu, kangurów i widoku plaży nie mają pojęcia o tym kraju!

Polska natomiast, kształtowana jest na szare, nudne i nieciekawe miejsce. T-love śpiewał „Jest Super, więc o co Ci chodzi?”. Piosenka ta idealnie obrazuje podejście wielu osób do turystyki rodzimej. My Polacy, bardzo często zapominamy o naszej wartości. Zachwycamy się czyimś, nie widząc swojego. Trudno jest nam dostrzec piękno w tym co jest powszechne. Prosty przykład z życia. Czy doceniasz swoje mieszkanie? Nie, ja też nie. Uważam, że jest zwykłe, normalne i przeciętne. Nie widzę w nim nic specjalnego, po prostu się do niego przyzwyczaiłem.

11666162_367838120077899_6448770863255405905_n

Tak samo jest z podróżowaniem. Chętniej wyjedziemy do miejsca, które w opinii publicznej jest FAJNE. Ludzie nieświadomie podążają za trendami. Znajomi wstawili selfie z Lloret de Mar? Też pojadę, nie będę gorszy.

Kiedyś zwiedzanie obcych krajów było zarezerwowane tylko dla bogaczy. Dzisiaj znaczna większość, może sobie na to pozwolić. Ludzie zaczęli korzystać i wcale im się nie dziwię. Ubolewam jednak, gdy słyszę, że w Polsce nie ma atrakcyjnych miejsc! Popatrz chociażby na Puszczę Białowieską – jedyną pozostałość w Europie po lasach, które kiedyś pokrywały cały kontynent. Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym to największy tego typu kompleks w Europie. Są miejsca ciekawe, a nawet bardzo ciekawe. Niestety rzadko je odwiedzamy.

Turystyka zagraniczna jest rewelacyjna. W samej Europie jest tak dużo atrakcyjnych miejsc, że w rok byśmy wszystkiego nie zobaczyli. Wcale temu nie przeczę.

Tekst nie ma na celu hejtowania tych, którzy wyjeżdżają za granicę (też przecież to robię! 😀 ). Chcę uświadomić was, że Polska jest super, a podróżowanie po kraju może okazać się równie ciekawe.

 

You May Also Like

6 thoughts on “Dlaczego wolisz wyjechać za granice niż podróżować po Polsce?

  1. Sadze ze problemem tutaj jest slaba reklama, to co nasze jest nudne, bo o tym malo slychac, a zagraniczne w naszej telewizji reklamowane jest na okroglo. To smutne wrecz ze tak jest.

  2. Dlaczego podróżuję zagranicę? Bo uwielbiam pobyt w miejscu gdzie ludzie mówią w innym języku – zarówno w takim, w jakim mniejszym lubi większym stopniu mówię, jak i w kraju, którego języka nie znam, a mało kto mówi po angielsku – to dla mnie jeden z najciekawszych elementów podróży. Poza tym uwielbiam poznawać inne kuchnie, a w Polsce o to trudno.
    Polskę też lubię, ale inaczej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *