Islandia za 1700 zł – kosztorys

Islandia to jeden z najdroższych krajów na świecie. Nawet dla niskobudżetowego podróżnika taki wyjazd może okazać się sporym wydatkiem. Same bilety w sezonie to koszt około 600 zł. Na miejscu nie jest lepiej, ale da się. Rezygnując z pewnych luksusów jak samochód, hostel albo jedzenie w drogiej restauracji można zwiedzić Islandię w rozsądnej cenie.

Wszystkie koszty

  • samolot  – 660 zł (loty wizzairem z Gdańska)
  • prowiant – 50 zł (kabanosy, zupki chińskie, kiełbasa krakowska, słodycze)
  • komunikacja w Reykjaviku – 14 zł (dojazd na wylotówkę)
  • campingi – 155 zł (1x camping w Reykjaviku i dwa na trasie)
  • hostel – 250 zł (najtańszy hostel w mieście)
  • jedzenie i picie – 500 zł (żywiliśmy się głównie puszkami i jedzeniem z marketu zrobionym na menażce, kilka razy kupiliśmy słodycze i lody)
  • Hot Dogi – 60 zł (najsłynniejsza przekąska na Islandii, jedzą je wszyscy mieszkańcy, dostępne WSZĘDZIE)
  • atrakcje – 30 zł (poszliśmy raz na lokalny basen w małej miejscowości i raz na płatne ciepłe źródła)

SUMA 1719

 

DSC05764

Nieplanowane koszty

Podczas wyjazdu doszło kilka nieplanowanych kosztów. Nie wiedziałem, że spędzę noc w najtańszym hostelu płacąc jak za 4**** Hotel w Polsce, nie wiedziałem, że na obrzeżach miasta wszędzie będą tabliczki z napisem „No Camping” i będę zmuszony zapłacić za camping. Jednak taka jest podróż. Nigdy nie wiemy co nas spotka, trzeba być przygotowanym na dodatkowe wydatki.

Komfort w podróży

Z resztą od dawna powtarzam, że koszt wyjazdu zależy od wygody, z której potrafimy zrezygnować. W zeszłym roku w Norwegii  wydałem 350 zł przez bardzo podobny okres czasu. Na Islandii wydałem już 500 zł. Nie wynika to z cen, ponieważ oba kraje są tak samo drogie. Wynika to z komfortu, z którego zrezygnowałem. Podczas tej podróży nie żałowałem sobie na owoce i warzywa, a czasem nawet kupiłem czekoladę. Pamiętaj, to od Ciebie zależy za ile chcesz zwiedzić dany kraj. 🙂

 

Aktualności z podróży znajdziesz na Facebooku 🙂

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *