Z jakich aplikacji korzystam w podróży?

Kiedyś podróżnicy używali mapy i kompasu, dzisiaj telefonu albo tabletu. Niektórzy uważają to za profanację, jednak niezaprzeczalnym jest, że korzystanie z telefonu bardzo ułatwia nam podróż. Sam telefon nie wystarczy, co zatem warto zainstalować przed wybraniem się w podróż? /poniżej przedstawiam najbardziej przydatne aplikacje w podróży.

Najważniejsze aplikacje w podróży

Nawigacja

  • maps.me

Najlepsza i najbardziej niezawodna aplikacja z mapami offline. Często wybieram ją nawet zamiast google maps. Mapy pokazują czasem nawet ławkę w parku, albo kosz na śmieci!

Sama aplikacja zajmuje niewiele miejsca, jednak przed wyjazdem trzeba pobrać każdy kraj osobno!

maps-me-—-mappa-offline-13-700x395

Informacje o kraju

  • iPolak

Z tej aplikaji dowiesz się jaka jest waluta w danym kraju, poznasz przepisy celne, obowiązkowe szczepienia, zagrożenia, namiary na ambasadę, informację dla kierowców oraz wiele przydatnych informacji.

Pogoda

  • YR

Norweska aplikacja z prognozą pogody. Wysoka skuteczność, przejrzyste dane.

yrno-webdesign

Loty, bilety, odprawa

Ze względu na niskobudżetowy charakter moich podróży bardzo często latam ryanairem. Linia posiada własną aplikację, w której możemy kupić bilety, a co najważniejsze odprawić się i na lotnisku pokazać bilet.

W ryanairze nie można odprawić się wcześniej, niż tydzień przed odlotem. Gdy lecę gdzieś na dłużej z pomocą przychodzi aplikacja. Gdy się odprawisz, nie potrzebujesz internetu, aby przejść kontrolę na lotnisku.

Noclegi, poznawanie ludzi

  • couchsurfing

Dzięki aplikacji cs nie muszę szukać komputera, z którego wyślę requesty, tylko mogę zrobić to z tel. Co więcej, w sytuacji emergency również mogępisać z telefonu, który mam pod ręką.

Untitled

Słownik

  • Google translator

Słownika google chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że można z niego korzystać offline! Wystarczy jedynie pobrać wcześniej dany język.

Aplikacja posiada chyba wszystkie języki świata (prawie wszystkie), znajdziesz w nim nawet esperanto, jidysz albo kataloński. Nie możemy chcieć wszystkie, wadą jest ubogość słownika, często znajdziemy w nich tylko proste wyrazy. (chociaż w podróży po co nam więcej?)

Kontakt ze światem

Teraz, gdy wszyscy mamy facebook’a, zazwyczaj komunikujemy się przez messengera. Co jednak, gdy ktoś nie ma face’a, albo nie mamy go w znajomych? Tu z pomocą przychodzi whatsapp. Bardzo często używany przez couchsurferów.

Whatsapp-for-PC

Jako osoba prowadząca bloga i fanpage podróżniczy z aplikacją face’a rozstaję się bardzo rzadko. To na nim prowadzę relację z wypraw.

Aplikacja do wrzucania fotek podczas podróży.

Przechowywanie zdjęć

Pamięć w „chmurze” oferuję 2gb za darmo, albo 1tb za 10€ miesięcznie. Ja korzystam z darmowej wersji i ze zdjęciami się spokojnie mieszczę. Starcza mi na około 500 zdjęć.

Zdecydowanie więcej, bo, aż 15gb oferuję google na dysku gmaila. (ok. 3700 zdjęć), ale dropbox jest wygodniejszy, ponieważ zdjęcia zapisują się automatycznie.

*zdjęcia zapiszą się same, po połączeniu z internetem.

Dropbox

Informacja turystyczna

Rzadko korzystam z Trip advisora, ponieważ znaczna większość atrakcji to typowe turystyczne miejsca (czyt. Brama Brandenburska, Wieża Eiffla). Korzystam z niej jedynie, gdy chcę zjeść „na mieście” i nie bardzo wiem, gdzie się wybrać.

Inne

Prosta aplikacja umożliwiająca podstawowe działania na filmach. Można w niej przycinać filmy.

 

Wszystkie „aplikacje w podróży”są darmowe na androida. 🙂

 

Aplikacje w podróży, a Ty z jakich korzystasz?

 

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *