Skąd brać pieniądze na podróże?

Skąd brać pieniądze na podróże? Często słyszę: „zazdroszczę Ci, że tyle podróżujesz, na pewno musisz mieć na to dużo pieniędzy!” Otóż g@#%! prawda. (wybaczcie za słownictwo 🙂 ). Po prostuje wiem na co chcę wydawać i mam swoje priorytety. Nie mam: Iphona, AirMaxów, nie chodzę do kina, ani nie jeżdżę taksówką i parzę dwie herbaty z jednej torebki. Zamiast tego podróżuję ile wlezie. Dobry deal?

Skąd brać pieniądze na podróże

1.Oszczędzam

Domyślam się, że jest to logiczne i nie odkrywcze hasło, jednak zastanów się dokładnie nad swoimi wydatkami i odpowiedz sobie na pytanie: czy oszczędzam i czy jestem w stanie więcej?

Wyjście ze znajomymi do klubu to koszt 50-100 zł. Wystarczy ominąć kilka imprez i jesteś w stanie oszczędzić na kilkudniowy wyjazd.

Zwróć uwagę na codzienne nawyki, dzięki którym możesz zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy. Nie chcę Cię pouczać, które koszty powinieneś zmniejszyć, a które nie, ponieważ każdy ma swoje priorytety. Sam przeanalizuj.

Mogę Ci za to przytoczyć przykłady, gdzie ja tnę koszty: mimo, że jestem wielkim smakoszem kawy, nigdy nie pije jej na mieście. Codziennie pijam 3l. Wody, ale większość zabieram ze sobą z domu, zamiast kupować w centrum miasta, 2 razy parzę jedną torebkę herbaty, nie piję w klubach, staram się kupować w markecie, zamiast małym, osiedlowym, droższym sklepie, unikam taksówek i nie palę papierosów. Nie noszę markowych ciuchów, nie mam drogiego telefonu, nie chodzę do kina.

2015-08-08 10.00.57

2.Szukam promocji

Szukanie promocji to też oszczędzanie. Zamiast wydawać ogromne kwoty na samolot, autobus, hotel, albo sprzęt podróżniczy zawsze znajduję promocję, dzięki którym znacznie obniżam koszt podróży.

 

3.Przygotowuję się do podróży

Przed każdym wyjazdem zrób dobre rozpoznanie. Czego szukać? Wszystkiego. Przygotowując się do kilku wycieczek dowiedziałem się o darmowych muzeach w Londynie, darmowych muzeach w Paryżu (do 26 r. życia), darmowym bilecie na komunikacje miejską w Genewie, itp.

 

Poradniki o tanim podróżowaniu znajdziesz TUTAJ 🙂 

4.Dorabiam

Znaczną część zarobionych pieniędzy przeznaczam na podróże. Regularnie 2 razy w miesiącu pracuję cały weekend (48h!) następnie odkładam na lokatę i tam pieniądze spokojnie czekają na kolejną podróż.

krk

5.Sprzedaję niepotrzebne rzeczy

Ciekawym sposobem dorobienia jest pozbycie się niepotrzebnych rzeczy z domu. Zanim zacząłem „wyprzedaż garażową” nie spodziewałem się jak absurdalne rzeczy ludzie będą chcieli kupować. Sprzedałem np. stare, 15-sto letnie radio, narzutę na łóżko, albo samochodzik na pilot.

Inne cenne wskazówki

Nie chowaj pieniędzy do skarpety, pod żadnym pozorem nie wkładaj ich do portfela, ani nie lokuj na dostępnym koncie bankowym! Gwarantuję Ci, że je wydasz. Załóż sobie konto oszczędnościowe i każde oszczędności przelewaj na konto.

IMG_9908

Nie daj się zwariować

Oszczędzanie to kwestia kilku wyrzeczeń. Nie możesz nagle przestać wydawać pieniędzy, ani ograniczyć ich do minimum, które zapewni Ci przeżycie. Oszczędzaj tak, aby sprawiało Ci to przyjemność. 

Podsumowanie

Stosując się do powyższych sposobów na pewno będziesz wiedział skąd brać pieniądze na podróże i starczy Ci na nie jeden wyjazd.

Mam do Ciebie pytanie, skąd bierzesz pieniądze na realizację własnych zainteresowań? Pochwal się w komentarzu 🙂

 

 

 

 

You May Also Like

4 thoughts on “Skąd brać pieniądze na podróże?

  1. Tanio kupuję w Chinach, drożej sprzedaję w eu i pl. Dodatkowo sam również tworzę wartościowe produkty (np zrobię za 45zł dany produkt,a sprzedam go w uk, de lub usa za £50, $65 lub €60 bo w pl za tyle nie sprzedają się…). Trzeba działać, szukać i próbować, aż wreszcie coś wypali! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *