Jak nocować za darmo ?

Już nie musisz przepłacać lub obawiać się o drogi nocleg. Przeczytaj, przeanalizuj, jedź!
Przede wszystkim powinienem zacząć od tego, iż tani sposób nocowania nie będzie tak komfortowy jak nocleg w hotelu, na to nie liczcie. Jednak może na was czekać wiele wspaniałych, niezapomnianych wrażeń, których byśmy nie odkryli śpiąc w luksusach.

Chętnych zapraszam również do przeczytanie drugiego artykułu z serii Tanie podrózowanie. Tym razem o transporcie. Tu czytaj.

1. Couchsurfing

Najtańszy, teoretycznie darmowy nocleg. Jednak społeczność couchsurferów to coś znacznie więcej niż wyłącznie ‚darmowy nocleg’. Jeżeli zależy Ci tylko na tym to próbuj swych sił gdzie indziej.
Couchsurfing zrzesza ludzi z całego świata pragnących poznać inną kulturę, innych ludzi.
Nocowanie przez ‚coucha’ ma wiele ukrytych zalet.

Zaczynając od poznania cudownych osób (tacy są na cs), po przez poznanie nowych kultur, aż po darmowego, lokalnego przewodnika, który pokaże nam nieco więcej niż pocztówka.

Nocowanie u innych nie wymaga przyjmowania gości, jednak warto to robić, chociażby dla samej idei.
Nie pisaną zasadą na couchsurfingu jest, iż osoba nocująca przywozi drobny upominek ze swojego kraju (przeważnie alkohol) albo/i gotuje mu jedną z narodowych potraw. Przygotuj się !
Czy jest to bezpieczne? Z pewnością tak. Każdy użytkownik posiada na swoim profilu zakładkę „referencje”. Tam piszemy opinię na temat danej osoby. Nocowanie u kogoś z sześćdziesięcioma pozytywnymi referencjami to pewna sprawa. Nocowałem, polecam.!

O czym warto pamiętać wysyłając zaproszenie?
-zapytania dopasowane do osoby- oczywiście najłatwiej ctrl +c, ctrl +v, aczkolwiek osobista wiadomość, będzie dużo bardziej skuteczna,
-zdjęcie profilowe- dużo bardziej pozytywnie odbieramy osoby z uśmiechem na twarzy, nie zapomnij o tym tworząc swój profil,
-limit osób- wysyłając zapytanie dla 4,5 osób będzie nam wyjątkowo trudno znaleźć nocleg,
-duże miasta= problem, im większe i popularniejsze miasto tym trudniej znaleźć hosta. Dlaczego? Mieszkańcy Barcelony, Londynu, czy Rzymu codziennie dostają kilka wiadomości, spróbuj się wyróżnić.

Strona: www.couchsurfing.com

 

2.Home swap- czyli zamiana domami na wakacje

Pomysł polega na wymianie domami pomiędzy zainteresowanymi osobami na dany okres. Oczywiście wcześniej ustalamy jakie warunki obowiązują w naszym mieszkaniu. W ten sposób możemy zwiedzać świat nie płacąc ani grosza za nocleg.
Jedyny problem polega na zgraniu się urlopem z osobami zainteresowanymi, jeżeli to pokonamy nie pozostaje nam już nic innego niż spakowanie walizki i wyjazd.
W Polsce jest to jeszcze mało popularne.

strony: homeexchange.com; www.homeforswap.com; www.homeforexchange.com

3.Hotel, hostel

Czy nocowanie w hotelu faktycznie musi być drogie? Niekoniecznie, obecnie w internecie isntieje wiele portali wyszukujących najlepsze promocję: firstminute, lastminute i każde inne. Bardzo często możemy znaleć nocleg w ekslukzywnym hotelu za pół ceny. Wystarczy być elastycznym w terminach.

strony (nie tylko noclegi): www.fly4free.pl; http://mlecznepodroze.onet.pl/

4.Namiot

Dla wielu najprzyjemniejszy i najprostrzy sposób nocowania. Unikając kempingów również bezpłatny.
Wolno, czy nie wolno? W wielu krajach rozbijanie namiotu jest zakazane. Pytanie tylko co to jest namiot? Namiot musi posiadać podłogę, znaczy to, że rozbijając obóz pod brezentem, śpiąc na karimacie w śpiworze jesteśmy prawnie bezpieczni.
Są kraje gdzie można! W Czechach, Holandii, Albanii, Hiszpani, Luksemburgu, Turcji, Szwajcarii, Finlandii, USA, Dani, Szwecji, Norwegii czy na Węgrzech prawo dopuszcza takie rozwiązanie, gdy odległość od zabudowań będzie większa niż 150 metrów.
Mimo wszystko zwracajmy uwagę na bezpieczeństwo i nie rozbijajmy się przy drodze, albo po prostu miejscach widocznych.

5.Noc na lotnisku

Sytuacja bardzo często może nas zmusić do nocowania na lotnisku, bądźmy wtedy przygotowani. Jest wiele przeciwności, jednak spokojnie możemy dać sobię z nimi radę.

Na co zwrócić uwagę:
-godziny otwarcia lotniska, upewnij się, czy jest czynne 24h.
-raczej nikt nas nie weźmie za bezdomnych, jednak ochroniarze mogą na nas dziwnie patrzeć, gdy będziemy rozkładać się w śpiworze na lotnisku.
-bądź wystarczająco wcześnie- najlepsze miejscówki będą już zajęte, nie spóźnij się.
-warto mieć ze sobą coś do zakrycia oczu i zatkania uszu.
-pilnuj bagażu, najlepiej się do niego przywiąż! Kradzieże na lotnisku to codzienność.
-ubierz się ciepło- w nocy nawet na lotnisku może być zimno.

Mamy wiele możlwiści taniego noclegu. Nie musimy mieć „grubego” portfela, żeby podróżować. Wszystko zależy od tego z jakich wygód jesteśmy w stanie zrezygnować.

You May Also Like

4 thoughts on “Jak nocować za darmo ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *