Jak tanio się przemieszczać?

Chciałbyś wyjechać, ale obawiasz się dużych kosztów wyjazdu? Boisz się o drogie ceny biletów? Nie warto! Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak uniknąć zbędnych wydatków zachęcam do przeczytania artykułu.

Zapraszam również do przeczytania poprzedniej części z serii Tanie podróżowanie, o tym jak i gdzie tanio przenocować. Tu czytaj

1.Stop.

Prawdopodobnie jedna z najbardziej powszechnych metod przemieszczania się w podróży. Wbrew pozorom obecnie co raz więcej osób decyduje się na wakacje spędzane właśnie w ten sposób. Stopem możemy jeździć zarówno na krótsze jak i na dłuższe trasy. Pamiętać trzeba jednak o bezpieczeństwie i wykazać się ogromną cierpliwością. Na pierwszy raz bardziej doświadczeni stopowicze polecają Polskę. Wielu kierowców do dzisiaj pamięta peerelowski zwyczaj i chętnie zabiera podróżujących.

 

2.Tanie linie lotnicze.

Ostatnimi czasy furorę robią tanie licznie lotnicze Ryanair i Wizzair. Bardzo często możemy dostać bilety za 78zł w dwie strony. A czasem nawet i taniej! Irlandzki przewoźnik lata z wielu miast w Polsce: Warszawa Modlin, Gdańsk, Wrocław, Szczecin, Kraków, Bydgoszcz, Katowice, Łódź, Lublin, Rzeszów. Węgierskimi liniami możemy poruszać się nie tylko po Europie. Wizzair oferuje pasażerom loty w egzotyczne miejsca np. Do Baku, Dubaju, Kutaisi, Symferopolu czy Tel Awiwu. Będąc elastycznym czasowo możemy za niewielką sumę odwiedzić wiele wspaniałych miejsc.

 

 3.Tanie autobusy.

Czyli codzienna walka między Polskim Busem, a Simple Express. Przewoźnicy biją się o klientelę na wiele sposobów. Cena – najbardziej przekonujący argument. Niedawno można było pojechać z Warszawy do Krakowa za 2zł Polskim Busem i za 5zł Simple Express. Ok, była to jednorazowa promocja, jednak ostatnimi czasy jest ich bardzo dużo. Pojechałem do Berlina (z Warszawy) za 78zł w dwie strony. Możemy też natrafić na promocyjne bilety do Wilna za 25zł oraz wiele, wiele innych. Nawet nie uwzględniając promocji możemy podróżować po Polsce za 20-40zł. Polski Bus oferuje nam takie udogodnienia jak: bezpłatne wifi, klimatyzacja, gniazdka 220V, darmowe przekąski. Natomiast Simple Express DUŻO miejsca na nogi (pisze to człowiek 196cm wzrostu), wifi, gniazdka 220V, tablety wyposażone w bazę filmową, muzyczną, gry oraz inne bajery.

 

 4.Bla bla car.

Czyli zapełnianie auta największą możliwą liczbą pasażerów. Kierowcy po ówczesnym ustaleniu ceny zabierają pasażerów ponosząc niższe koszty podróży, a podróżujący unikają większego wydatku na transport pociągiem, czy autobusem. Należy też zwrócić uwagę na komfort i czas podróży, który jadąc prywatnym samochodem wypada znacznie lepiej. Na portalu istniej system ocen. W ten sposób unikamy zagrożenia i bez obaw możemy wyruszać w drogę.

 

5.Rower.

Chyba najbardziej hardcorowa opcja ze wszystkich. Oczywiście wymaga ona dobrej kondycji, przygotowań, a nawet sprzętu. Co więcej trudno byłoby na majówkę pojechać rowerem do Hiszpanii. Jednak taka podróż ma swoje uroki, a dostrzeże je tylko ten, który w takową się wybierze. Są to cudowne chwile spędzone przy dokręcaniu śrubek, zmienianiu dętki, czy po prostu pompowaniu koła. Jadąc rowerem dostrzegamy to, czego nie widzimy jadąc samochodem po autostradzie. Widzimy przyrodę, domy, poznajemy lokalnych ludzi. Bardzo często spotykamy się też z ich życzliwością. Może warto też tak spróbować?

Jadąc w miesięczną podróż po Europie pewnie wybierzemy stopa albo rower, chcąc zobaczyć jedną ze stolic Europejskich podczas dłuższego weekendy wybierzemy tanie linie lotnicze. W zależności od sytuacji będziemy korzystać z innych sposobów przemieszczania się, jest ich bardzo dużo. Na pewno znajdzie się też coś dla Ciebie.

You May Also Like

2 thoughts on “Jak tanio się przemieszczać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *