Czy warto podróżować autostopem z dziewczyną? 

Niewątpliwie wybranie się w podróż autostopem razem z dziewczyną to wielkie wyzwanie. Powodzenie wyprawy zależy w dużej mierze od charakteru drugiej osoby i jej skłonności do akceptacji nowej sytuacji. Niektórym osobom wyjście ze strefy komfortu nie sprawia dużego problemu, a innym już tak.

Zazwyczaj jeżdżę stopem samemu, z bratem lub z kolegą, ale zdarzyło mi się też podróżować z kobietą. Przedstawiam Wam moje przemyślenia odnośnie pozytywów i negatywów takiej wyprawy.

Pozytywne aspekty podróżowania z dziewczyną:

Pominę wszystkie kwestie ”czysto autostopowe” typu: łatwiej zatrzymać kierowcę, ponieważ nie o to mi chodzi, raczej skupie się na przeżywaniu podróży we dwójkę.

Pozytywy:

  • Wzmocnienie relacji – podczas podróży stopem spotykają nas piękne i bardzo pozytywne chwile, jednak tak jak to w życiu bywa, nie brakuje też i tych trudnych momentów. Przykład? Spędzenie nocy na dworcu, marznięcie, czekanie kilka godzin na kierowcę, wychodzenie na wylotówkę z miasta, itp. Paradoksalnie, to trudne chwile najbardziej wzmacniają relacje. Pokazują, że dana osoba potrafi nas wspierać, motywować i się nami zaopiekować, nawet gdy sama jest w ciężkiej sytuacji.
  • Spojrzysz na podróż z innej perspektywy – niewątpliwie każda podróż jest inna, jednak wraz z każdym kolejnym wyjazdem wyrabiasz sobie swój ’’podróżniczy styl”. (Wiecie co mam na myśli? ciężko mi to opisać słowami). Uważam, że zabierając kobietę, mamy możliwość spojrzenia na podróż inaczej. Możemy zmienić swoje paradygmaty i z odrobiną dobrej woli urozmaicić swoje podróże. Przykład? Pozwolić sobie czasem na lody, zwiedzić miejsce, do którego sami byśmy na pewno nie poszli.
  • Doskonałe poznanie drugiej osoby w trudnej sytuacji – nie zawsze musi być tak pięknie jak w poprzednim przypadku, że druga osoba się Tobą zaopiekuje i okaże Ci 100% wsparcia. Być może będzie zupełnie na odwrót; partnerka podróży będzie narzekać, tylko i wyłącznie wymagać nie dając nic od siebie. Pomijając kwestie trudnych sytuacji, sam fakt spędzania 24h na dobę razem przez kilka dni, a może nawet tygodni jest czymś wymagającym i uczącym. Masz wtedy szansę poznać naturę drugiej osoby jakiej być może wcześniej nie znałeś. Taki wyjazd może dać Ci dużo do myślenia.
  • Przeżycie przygody – podróż autostopem to idealna możliwość doświadczenia wspólnej przygody. Pięknie jest przeżywać takie momenty razem. Nie tylko ból i cierpienie łączy, ale cudowne chwile też!
  • Kobieta zadba o to, o czym Ty nawet nie pomyślisz – kolejna możliwość urozmaicenia podróży. To tak jak z domem, gdy będziesz mieszkał sam, to raczej nie kupisz kwiatów, rzadziej umyjesz podłogę, albo zmienisz wystrój. Kobiety mają to ’’coś” i widzą wiele rzeczy, na które my faceci nie zwracamy uwagi. Później się okazuje, że te pomysły nie są takie głupie.

Negatywne aspekty podróżowania z dziewczyną:

Negatywy:

  1. Nie jedziesz z facetem – jadąc z dziewczyną możesz sobie pozwolić na zdecydowanie mniej. Kobieta jest z natury stworzeniem wrażliwym, delikatnym i trzeba się nią zaopiekować. Uważam, że to jest piękne! Jednak każdy chłopak potrzebuje czasem męskiego wypadu i spokoju.
  1. Wyrzeczenia – niezależnie od tego, czy jedziesz z kumplem czy dziewczyną, musisz zawierać kompromisy. Jednak z płcią piękną te kompromisy trzeba zawierać znacznie częściej. Możemy to uznać za wadę, ponieważ nie zrealizujemy wszystkich naszych pomysłów, ale tak naprawdę zawieranie kompromisów uczy współpracy, cierpliwości i pokory.

Warto czy nie warto podróżować stopem z dziewczyną?

Oczywiście, że tak! Podróżowanie razem z dziewczyną jest wspaniałym doświadczeniem i bardzo wzmacnia relacje między dwoma osobami. Będziecie mieli okazje dokładnie się poznać, przeżyć piękne, ale i trudne momenty.

Powiem Wam w tajemnicy, że zanim oświadczę się kiedyś mojej kobiecie, zabiorę ją w kilkumiesięczną podróż i właśnie wtedy upewnię się, że to ta jedyna.

ps. wyjątkowo tekst bez zdjęć, wybaczcie.

 

You May Also Like

2 thoughts on “Czy warto podróżować autostopem z dziewczyną? 

  1. Kompromisy łatwo przejdą, ale myslę mimo wszystko, że jest niebezpieczniej. Umówmy się w niektórych Państwach są mafie, przemytnicy, narkomani itd. Porwać dziewczyne, a faceta za… to żaden problem dla nich. Trzeba uważać bardziej, bez dwóch zdań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *