Czy warto podróżować z uczelnianym klubem turystycznym?

Od kiedy poszedłem na studia zainteresował mnie uczelniany klub turystyczny. Jednak wszystkie swoje podróże odbywałem w pojedynkę lub w maksymalnie kilka osób. Zawsze było mi nie po drodze na zorganizowane wyjazdy. Blisko miesiąc temu wyjechałem z klubem po raz pierwszy, a tekst ten piszę dzień po powrocie z kolejnego wypadu. Takie wyjazdy są zupełnie inne niż moje autostopowe eskapady, ale nie są ani gorsze, ani lepsze, są po prostu inne.

Warto, ponieważ…

Ludzie, integracja, atmosfera

Podczas studenckiego wyjazdu możesz spodziewać się studenckiej integracji z gitarą w pociągu, a następnie w schronisku. Już na samym początku poznasz większość ekipy i będziesz czuł się jakbyś był w klubie od dawna. Krążąca butelka po przedziale zdecydowanie Ci w tym pomoże. Niesamowite jest to, że w górskiej społeczności bardzo łatwo o akceptację i zrozumienie. Tutaj rzadko dochodzi do sytuacji, w której ktoś jest wyśmiany lub odrzucony. Myślę, że po dłuższym czasie niektórzy mogą go nawet traktować jak drugą rodzinę.

Na wyjeździe nie będziesz narzekać na nudę, przy takiej ilości pozytywnie nastawionych osób zawsze znajdzie się ktoś chętny do rozmowy przy piwie lub herbacie.

13ekonomista-90

Pasjonaci, podróżnicy

Klub turystyczny z reguły przyciąga osoby pasjonujące się podróżami. Będziesz miał okazję poznać ludzi z podobnymi zainteresowaniami do Twoich. Część klubowiczów odwiedziło już wiele odległych krajów i będziesz mógł poznać ich niesamowite historie albo usłyszeć praktyczne porady. Być może Ty sam zarazisz kogoś do podróżowania i zainspirujesz go do kolejnych wypraw.

Znajomości na lata

W klubie na pewno spotkasz wartościowe osoby, a z częścią z nich być może zaprzyjaźnisz się na dłużej. Ciekawym zjawiskiem jest to, że wiele osób znajduje swoją drugą połówkę. Pasja do gór i długich wędrówek łączy ludzi… 

DSC07603

Sentyment

Dla mnie wypad w góry z klubem turystycznym to zdecydowanie coś więcej niż zwykły wyjazd studencki. Moi rodzice poznali się w takim klubie i od kiedy tylko pamiętam mama opowiadała mi o górskich wycieczkach. W jej opowieściach bardzo często przewijały się takie słowa jak: gitara, ognisko, gwiazdy czy śpiew. W dzisiejszych czasach ludzie w naszym wieku spędzają czas w zupełnie inny sposób, a wyjazd w góry jest odskocznią od codzienności. Jest niczym przeniesienie się do odległej krainy z dzieciństwa…

Nie warto, ponieważ…

Brak niezależności

Jeżeli cenisz sobie niezależność i uwielbiasz spontanicznie zmieniać decyzję, to wyjazd z klubem raczej nie jest dla Ciebie. Podczas zorganizowanych wycieczek wszystko jest zaplanowane i zalecane jest trzymanie się planu. Oczywiście możesz się odłączyć, ale wtedy jakby nie patrzeć rezygnujesz z wyjazdu. Zupełnie inaczej wygląda to, gdy jedziesz samemu i w każdym momencie możesz zawrócić.

Tylko w weekend

Klubowe wyjazdy są zazwyczaj planowane tylko na weekend. Ograniczamy się wtedy tylko do 2 dni, natomiast gdy jeżdżę samemu mogę zrezygnować z uczelni i wyjechać na dłużej. Bardzo często ten 1 lub 2 dni potrafią zmienić całkowicie wyjazd i ujawniają się nowe możliwości.

DSC07593-1

To warto, czy nie? 

Zdecydowanie warto. Nie zrezygnuję ze swoich podroży autostopowych, ale klubowe wyjazdy to ich świetne uzupełnienie. Kurcze, po górach nie chodzą „leszcze”, w klubie są naprawdę bardzo fajni ludzie i jeżeli wciąż się wahasz czy dołączyć do tego typu społeczności na swojej uczelni, to po prostu zrób to.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *